Nerudní běžci na Jizerské padesátce!

V neděli 8. ledna 2012 se konal 45. ročník legendárního skimaratonu – Jizerské padesátky. Na startu byli i 3 Nerudní běžci – Anna Polášková ze 4.C, Adam Göttel ze 4.A a Jarda Tomeš, všichni 3 poprvé. Adam startoval ze 4. vlny, Anička a Jarda z poslední 8. vlny. Vzhledem k dlouhodobému hustému sněžení měli běžci od 2. vlny velmi rozbitou trať. Stopa na klasické lyžování byla jen na několika kilometrech u Bedřichovského stadionu a na pár dalších místech. Kompletní výsledky J50 najdete zde: http://www.jiz50.cz/cs/vysledky# (stačí si vybrat kategorii a zadat startovní číslo nebo jméno) nebo zde: http://www.sportsoft.cz/OfficialResults/2012/results_20120108_J50_m.pdf.

Fotografie ze závodu jsou zde: http://www.jiz50.cz/cs/multimedia/fotogalerie/43_45-jizerska-50-csob-pojistovny# . Hlavní závod měl zejména v kategorii mužů světové obsazení a k naší velké radosti vyhrál Stanislav Řezáč, když porazil řadu běžeckých es – J. Auklanda, D. Tynella, A. Auklanda, J. Ahrlina, M. Fredrikssona a dalších. Podle pamětníků se jednalo o jeden z nejtěžších ročníků v historii, dokládají to i vysoké počty závodníků, kteří nenastoupili (kolem 400) nebo nedokončili (zhruba 350). Závod dokončilo zhruba 3600 závodníků.

Výsledky Nerudných běžců:

Jméno             Jizerka 23km (čas, poř)          Hřebínek 39km (čas, poř.)      Cíl 50km (čas, poř.)

Adam Göttel              2:19:30 , 1837.                       4:08:37 , 1781.           4:49:20 , 1733.

Jarda Tomeš               2:20:50 , 1896.                       4:06:33 , 1740.           4:49:38 , 1737.

Anička Polášková       2:34:07 , 2417 .                       4:33:22 , 2346.           5:22:03 , 2345.