Běžecké aktuality

Tradiční Tesco Night Grand Prix, Praha 11. 9. 2011

Počtvrté v barvách Nerudných běžců jsme se zúčastnili večerních závodů v centru Prahy. Nejprve se na start ženského závodu na 5km postavila Anička Hlaváčková (4.B) a doběhla v čase 27:13 na pěkném 316. místě z přibližně 1400 žen. Jednalo se o největší ženský závod na území ČR. Pak už patřilo Staroměstské náměstí mužům a nově i ženám, které se rozhodly pro 10 km. Absolventi GJN ve složení Marek Dvořák, Štěpán Jordánek a Anička Stiburková pod názvem „Dříve Nerudní, dnes už jen běžci“ skončili součtem časů na 28. místě mezi 38 týmy. Tým Nerudní běžci/Run for Light ve složení Marek Djakoualno (5.C), Gabriela Emanovská (5.C) a Jaroslav Tomeš skončil na skvělém druhém místě necelé 3 minuty za vítězi. Marek obsadil výborné celkové 61. místo (hrubý čas 37:51) a Gábina byla mezi ženami na 10km šestá (hrubý čas 46:38) a asi o 20 vteřin porazila Pavla Nedvěda. Nemůžu si odpustit jedno „kdyby“: Nemít v nohách dopolední závod Českého poháru štafet v OB, tak možná bojujeme o zlato. Takhle jsem si závod spíš „užil“ za 42 minut, 2 minuty před panem profesorem Pirkem. Druhé místo je zopakováním nejlepšího umístění „Ještě nerudnějších běžců“ před 2 lety. Svým během jsme přispěli charitativní organizaci Světlo pro svět. Více na http://www.svetloprosvet.cz/cs/jak-pomahame/prague-international-marathon/. Výsledky týmů najdete na http://www.praguemarathon.com/pro-bezce/vysledky/vysledky-stafet-a-tymu .

Medzinárodný  maratón mieru, Košice 2. 10. 2011

Po loňském maratónu v Eindhovenu posouváme běžecké limity Nerudných běžců. Využili jsme bleskové akce MMM: pro první přihlášenou českou štafetu startovné zdarma a vyrážíme na víkendový vlakový výlet na východ Slovenska. Košický maratón je nejstarší v Evropě a letos slaví 50. výročí od vítězství legendárního Abebe Bikily. Závodili jsme pod názvem „Gymnázium Jana Nerudy“ a na startovních číslech jsme měli jména i název týmu, milá pozornost pořadatelů. Naše štafeta (12 + 9 + 12 + 9km) běžela ve složení Jaroslav Tomeš, Ondřej Borkovec (běžecký kolega Nerudných běžců), Jakub Kočárek a Štěpán Jordánek. Úseky jsme si rozdělili podle momentální formy. Nejlépe se povedly 1. a 3. úseky, Štěpán bohužel přijel do Košic se začínající nemocí. Po první předávce na 7. místě jsme pomalu klesali a Štěpán dobíhal s českou vlajkou a obrovským potleskem na 11. místě ze 63 štafet. Košický maratón má unikátní atmosféru, mnohem osobnější a bližší než Praha; napomáhá tomu i fakt, že se běží 2 okruhy a trať je téměř celá v centru nebo jeho blízkosti. Jako Češi s našimi vlajkami jsme si užili přátelské přijetí a potkali řadu běžeckých příznivců. Uvidíme, kam budou pokračovat cesty Nerudných běžců v budoucnu. Výsledky najdete na: http://www.kosicemarathon.com/sk/index.php a fotografie s finišujícím Štěpánem na http://www.kosicemarathon.com/newwebgallery/index.php?level=album&id=4 .

POPRASK, přespolní běh SŠ, Praha 12. 10. 2011

Po dvouleté přestávce, kdy jsme nepostavili žádný tým, se běžci a běžkyně GJN vrátili na náročný kros do Divoké Šárky. Tým ve velmi nepříjemném deštivém počasí vedla kolegyně Blanka Machová. Dívky ve složení Gabriela Emanovská (5.C), Marie Michálková a Hanka Maštovská (obě 3.A) a Anička Hlaváčková (4.B) skončily v součtu umístění na pěkném 7. místě z 15 škol. Gábina po skvělém výkonu doběhla 2.! Na 3. místo v součtu chybělo 11 příček, což není moc. O 7. místě rozhodlo lepší umístění 4. běžkyně G. Botičská. Chlapci ve složení Marek Djakoualno (5.C), Dan Černý, Jan Vysloužil (oba 3.A), David Keprta, Jan Ohnisko (oba 5.A) se umístil na slušném 9. místě mezi 29 školami. Marek potvrzuje skvělou běžeckou výkonnost 4. místem. Velkým příslibem pro jarní štafetový maratón škol jsou nadšení běžci ze 3.A a 5.A. Při vyrovnanějších výkonech můžeme příští rok na podzim bojovat o umístění „na bedně“. Tady se můžete podívat na část výsledků.