GJN - hlavní stránka

Tělesná výchova na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze

Hlavní stránka

Hlavní stránka  >  Co bylo  >  Pohár pražských škol v orientačním běhu 19. května 2011

Co bylo

Návštěvní kniha

Kontakt na webmastera

Sporty v přírodě

Pohár pražských škol v orientačním běhu 19. května 2011

Ve čtvrtek 19. května se v oboře Hvězda konal Pohár pražských škol v OB, tradiční a velmi oblíbená školní soutěž.

V kategorii středních škol běžci GJN obsadili potřetí za sebou 2. místo, potřetí za Gymnáziem Jana Keplera, kde v současnosti studuje nejvíce orientačních běžců. Zasloužily se o to především dívky, které obsadily úžasné 1., 2. a 4. místo - Magdalena Svobodná (6.B) vyhrála pár dní po vlastní maturitě, Kristýna Čermáková (6.D) naopak pár dní před maturitou a pětibojařka Barbora Havelcová (3.A), jejíž 4. místo mile překvapilo a je příslibem do budoucna.

Mezi chlapci posbírali důležité body Ondřej Klimeš (5.A), který v tvrdé konkurenci zaběhl skvěle a skončil 3.; na velmi pěkném 9. místě se umístil Ondřej Bajgar (6.C) a na 22. běžec Štěpán Jordánek (6.A). V kategorii D9 (dívky, 9. třída) běžela dobře Hana Voltrová (1.B) pro 9. místo.

Do republikového finále postoupila pouze vítězná škola (G. J. Keplera 54 bodů, o 2 body zpět GJN). V případě chlapců i dívek byli mezi soupeři i členové dorosteneckého výběru ČR. Zajímavé je, že "Kepleři" se ve finále umístili velmi dobře a Praze tím na příští rok zajistili 2 postupová místa do finále.

Výsledky POPRASKu najdete ZDE!

Na závěr děkuji všem studentům 6. ročníků, kteří několikrát významně pomohli družstvům GJN k postupu na republikové finále nebo k výbornému umístění v rámci Prahy v běžeckých i orientačních soutěžích!
Váš příklad a sportovní nadšení byly vzorem a motivací pro mladší spolužáky.