Kontakt na webmastera

Sporty v přírodě

Pražský mezinárodní maratón - 8. května 2011

Nerudní běžci na Pražském mezinárodním maratónu

V neděli 8. května se v centru Prahy konal Volkswagen Prague Marathon. Gymnázium Jana Nerudy zde bylo zastoupeno velmi početně. Desetičlenná štafeta studentů postoupila do finále Juniorského maratónu už počtvrté v řadě.

Samotný závod štafetě bohužel nevyšel podle představ a obsadila časem 2:57:52 (hrubý čas) poslední 23. místo. Přesto jde v konkurenci nejlepších škol z ČR o hodnotný sportovní výsledek. Štafeta běžela ve složení: Vojtěch Rejmíš (3.C), Ondřej Klimeš (5.A), Barbora Bajgarová (4.B), Jan Paroubek (6.A), Marie Michálková (2.A), Adam Göttel (3.A), Kristýna Čermáková (6.D), Jakub Jiří Zévl (3.C), Jonáš Kratochvíl (3.A) a Ondřej Bajgar (6.C).

Příští rok už ve štafetě nemůžeme počítat s absolventy a také Vojtěchem Rejmíšem, který odjíždí studovat do Francie. Finále se nemohli zúčastnit nejlepší běžkyně Gabriela Emanovská a běžec Marek Djakoualno (oba 4.C) kvůli výměnnému pobytu ve Francii.

Výsledky najdete ZDE!

Článek na behej.com najdete ZDE!

Dalším zastoupením GJN byla čtyřčlenná štafeta Nerudní běžci/Run for light ve složení Martin Staněk, Jakub Kočárek (oba absolventi 6.A), Štěpán Jordánek (6.A) a Daniela Havránková z časopisu Běhej.com jako náhrada za nemocného Jaroslava Tomeše. První tři úseky měřily 10km, poslední úsek 12,195km. V horkém počasí obsadila "nerudná" štafeta časem 3:18:57 (hrubý čas) krásné 37. místo ze 371 štafet.